ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ

ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ


ÇEVRE TEKNOLOJİLERİ NEDİR?

İnsanoğlunun önüne her gün yeni bir buluşun ürünü sunulmakta ve bunları kullanması istenilmektedir. Uydu teknolojisi nükleer teknoloji dünyayı küçültmüş iletişim teknolojisi sayesinde Kıta’lar arasındaki sınırlar adeta yok olmuştur. Hızlı gelişen bu teknoloji ise beraberinde çevre sorunlarını getirmiştir.!

Sağlıksız ve doğal dengesi bozulmuş bir çevre başta insan sağlığını ve diğer canlıları etkilemektedir. Sanayi kuruluşların bacasından çıkan duman ve motorlu taşıtların egzozundan atılan zararlı ve zehirli gazlar hava kirliliğine yol açmakta çevrede önemli ölçüde gürültü yaratarak insanın solunum ve sinir sistemini bozmaktadırlar. Asit yağmurları; havayı suyu ve toprağı etkilemekte ağacı yeşili ve ormanı yok etmektedirler. Akarsulara deniz ve göllere bırakılan atıklar ise suyun kalitesini bozarak suda yaşayan canlıların yaşamını olumsuz yönde etkilemekte bu yollarla mikroplu ve zehirli maddeler insan vücuduna geçmektedir.

Teknoloji ürünü cihaz ve sistemlerin yaymış olduğu radyasyon ve şu an için bilinmeyen olumsuz etkileşimler sonucu ileride gerek insan vücudunda gerekse doğal dengede ne gibi tahribat yapacağı merak konusudur.

Atıkların doğaya ve canlılara zarar vermesini engellemek için, mutlaka bertaraf edilmesi gerekir:
  • Kimyasal ve yağ emiciler
  • Döküntü toplama kitleri
  • Hazneli paletler
  • Güvenli istifleme ve saklama dolapları
  • Endüstriyel küllükler

BBU® SAFETY EQUIPMENT

YAG EMİCİ KİT

BBU® Emici Malzemeler basit korumadan kazara dökülen sıvıların acil temizliğine kadar çeşitli uygulamalarda geniş bir şekilde kullanılmaktadır. Emici malzemeler işyerinizin temiz ve güvenli tutulmasını ve çevreye verilen zararın azaltılmasını sağlamanıza yardımcı olur. BBU® Emici Malzemeler özel işler ve malzemelerde kullanılmak üzere tasarlanır.

BBU® Oil Spill Kit Polietilen el arabası göze çarpan rengi ile görünürlüğü artırılmış ve 20 santimlik tekerlekleri sayesinde her yere kolayca ulaşabilir halde üretilmiştir. BBU® Oil Spill Kit’in içindeki ürünler her tip yağ ve petrol türevini rahatlıkla emer. Suyu asla emmeyen ürünler karada ve suda rahatlıkla kullanılabilir. Islak ve kuru zeminde ya da hava şartlarında su emmeden diğer petrol türevlerini emecek şekilde dizayn edilmişlerdir. BBU® Oil Spill Kit Süper emiş gücüne sahip BBU® yastıklar sosisler ve pedler sayesinde yoğun dökülmeler çok çabuk emdirilir ve sızıntı şeklindeki damlamalara müdahale edilebilir.

Çift tekerlekli mobil taşıma arabasında; Yağ ve türevlerini emici sosis, ped ve yastıklar, Gözlük, maske, eldiven, tulum, emniyet şeridi ve atık torbası bulunur.

ÇEVRE ÜRÜNLERİ

KİMYASAL VE YAĞ EMİCİLER, ATIK TOPLAMA, DÖKÜNTÜ KİTLERİ…

Ürünlerimizden son fotoğraflar